Guillermo Forchino

Začátkem 80. let Gullermo Forchino experimentoval s různými surovinami, aby vytvořil nový druh umění. Své pokusy začal v argentinské škole Ecole des Beaux-Arts ve městě Rosario a pokračoval studiem restauratérství a renovace uměleckých děl na pařížské Sorbonně. Po dobu jeho studia objevoval a zdokonaloval práci s klasickou technikou a materiály.

Po ukončení studií v Paříži se vrátil do Argentiny, kde vedl restauratérskou dílnu Juana B. Castagnina v muzeu Beaux-Arts v Rosariu. Bylo to v tomto období, kdy Forchino začal vyrábět hadrové figurky, u kterých byly viditelné části těla (hlava a ruce) vypracováné z vosku a namáčeného barevného papíru. Na konci 80. let začal Forchino pracovat s pryskyřicí, aby vytvořil figurky a jejich příběhy, které by svou karikaturou připomínaly svět vtipu a grotesky. Jsou to humorná témata a myšlenky jako rodinný odjezd na dovolenou v autě přeplněném k prasknutí se splasknutými pneumatikami, nebo ve starém - unaveném americkém náklaďáku pick up z 50. let. Použil i jiné způsoby přepravy než lodě, letadla a motocykly, nebo použil vanu pro vojenského diktátora. Jeho postavy se vždy vyznačují vtipem a prohnaností a dávají pocítit živou duši.

Guillermo Forchino mívá pravidelně své výstavy ve Francii a v Argentině. Žije a pracuje v Paříži v umělecké dílně vzdálené 2 kroky od hřbitova Pere Lachaise.

Komické figurky od Guillerma Forchina jsou nyní přístupné pro milovníky umění ve formě limitního nákladu v jednotlivých číselných sériích. Můžete je najít pouze ve speciálních prodejnách, každý kus je označen číslovaným razítkem na spodní straně.

Figurky jsou baleny v novinách "The Forchino Times" spolu s jeho životopisem a obrázky celé kolekce. Balení doplňuje certifikát o původu.